Верхні повіки можуть часто опухати. Аби усунути проблему, варто з’ясувати причину.
Найбільш поширеним наслідком недосипання, втоми, стресу та тривалої роботи за комп’ютером є опухання верхніх повік. Однак, цей симптом також може проявлятися через зловживання солоною їжею та алкоголем і через надлишок рідина в організмі (наприклад в період вагітності). Іноді опухлість верхньої повіки сигналізує про недавно занесену інфекцію, а також про порушення роботи печінки, нирок, захворювання серцево-судинної системи. Одним із симптомів блефариту, кон'юнктивіту, ячменю також є опухлість повік.
Ще одна популярна причина опухлих верхніх повік серед жінок - гормональні зміни в період менструального циклу. Також добре знайомі з симптомом алергіки. Активне цвітіння рослин, реакція на нові косметичні засоби, харчова алергія провокують зовнішню зміну форми повік.
Тому, аби усунути проблему, необхідно розуміти фактори, які провокують опухання.
- Як зняти симптом?
Щоб усунути можливість серйозного захворювання, варто звернутися на діагностику до офтальмолога. Якщо корінь проблеми в очній інфекції, офтальмолог може призначити антибактеріальні та протизапальні очні краплі. У випадку проблем із печінкою чи серцем, знадобиться візит до вузькоспеціалізованого лікарів.
Проте, не варто забувати й про профілактичні заходи, які часто ефективні в боротьбі з опухлими повіками. Рекомендований:
- восьмигодинний сон - відмінна звичка для краси очей;
- здорове харчування та виключення алкоголю;
- зволоження шкіри повік;
- недолік води шкідливий так само, як і її надлишок – тому не варто пити воду за годину до сну.
Домашні компреси також можуть допомогти пришвидшити процес зняття набряків. Ефективні відвари з кашки свіжої петрушки та нарізані кружальцями огірки.
Читайте на порталі: Кон’юнктивіт зимою: як захистити очі від поширеної проблеми
Ірина Околович