Основні причини порушення зору та хто в групі ризику - ВООЗ

11 октября 2018 461

Сьогодні, 11 жовтня – Всесвітній день зору. За офіційними даними ВООЗ, понад 250 млн людей у світі мають проблеми із зором, з них 36 млн – сліпі. 81% тих, які втратили здатність бачити - у віці 50 років й старші. Які основні причини порушень зору та хто знаходиться в групі ризику.

Відсутність корекції міопії, гіперметропії та астигматизму є основною причиною порушень зору. В 43% випадків, пацієнтам діагностували саме ці проблеми.  Ігнорування хірургічного втручання при катаракті привело до проблем з чіткістю бачення у 33% населення світу. Глаукома стала негативним фактором, який вплинув на гостроту зору в 2% населення. Важливо зауважити, що більшість випадків порушень зору (80%) можна попередити та вилікувати.

Хто знаходиться в групі ризику?

90% людей з проблемним зором живуть в розвинених країнах.  Більшість з яких у віці старше 50 років.  Проте невтішна статистика й стосовно молодшого покоління. У 19 млн дітей до 15 років виявлено порушення рефракції. Однак, переважно, причини, які стали провокаторами проблем, піддаються корекції.   

Які позитивні зміни трапилися за останні два десятиліття?

Хоча, масштаби старіння населення збільшилися, кількість порушень зору у світі за останні 20 років – зменшилося. Цей висновок базується на  зниженні числа порушень зору через хвороби інфекційного характеру. На позитивну динаміку впливає загальна обізнаність населення відносно офтальмологічних послуг та соціально-економічний прогрес.

Дані Вооз станом на 2017 рік

Автор: Ірина Околович

За матеріалами: who.int

Пользователь Вадим Онуфрий
Вадим Онуфрий
Пользователь
12 октября 2018

А старости у всех проблемы со зрнием

Ответить
Пользователь Katerina Stepchenko
Katerina Stepchenko
Пользователь
12 октября 2018

Страшноватая статистика!

Ответить
Пользователь Антон Лучников
Антон Лучников
Пользователь
16 октября 2018

очень полезная статья

Ответить