Основні вікові проблеми з очима

06 мая 2019 48

З віком, не лише катаракта, глаукома та пресбіопія переслідує людей, але й відбувають тонкі зміни в структурі очей. Також ми природним чином втрачаємо деякі візуальні здібності, які у нас були в молоді роки.

Основні зміни в сенсорному органі включають:

  • Зменшення розміру зіниці

З віком м'язи, які контролюють розмір зіниці та реакцію на світло, втрачають певну силу. Це призводить до того, що зіниця стає меншою та гірше реагує на зміни навколишнього освітлення. Через ці зміни людям у віці 60 років потрібно в три рази більше світла для комфортного читання, ніж у 20 років. Крім того, люди похилого віку з більшою ймовірністю будуть засліплені яскравим сонячним світлом і яскравим світлом при виході зі слабо освітленої будівлі. Окуляри з фотохромними лінзами та покриттям можуть допомогти вирішити цю проблему.

  • Сухі очі

З віком наше тіла виробляє менше сліз. Це особливо поширено серед жінок після менопаузи. Якщо ви починаєте відчувати печіння, поколювання або інші неприємні відчуття в очах, пов'язані з сухістю очей, використовуйте штучні сльози протягом дня.  

  • Втрата периферичного зору

Старіння також викликає нормальну втрату периферичного зору, при цьому розмір поля зору зменшується приблизно на один-три градуси за десятиліття життя. На той час, коли ви досягнете 70-ти й 80-ти років, у вас може бути периферична втрата поля зору від 20 до 30 градусів.

  • Зниження колірного зору

Клітини в сітківці, які відповідають за нормальний колірний зір, знижують чутливість з віком, в результаті чого кольори стають менш яскравими, а контраст між різними кольорами - менш помітним. 

Однак, якщо ваш зір погіршується через катаракту, чіткість бачення може бути відновлена ​​тільки за допомогою операції.

Також читайте на порталі: Катаракта: 5 первых симптомов