Перевтома на роботі впливає на зір та серце

13 декабря 2019 199
Перевтома на роботі впливає на зір та серце

Перевтома на роботі може привести до проблем із зором, серцем та навіть щитовидною залозою. До таких висновків прийшли вчені Північно-Західного наукового центру гігієни та громадського здоров'я.

Наслідки перевтоми на роботі досліджували на 1,7 тис. особах, сфера діяльності яких пов’язана з високим рівнем стресу, повідомляє russian.rt.com. Науковці з’ясували, що близько 50% жінок та 30% чоловіків, які працюють понад 24 годин на тиждень, скаржаться на втому. У таких працівників ймовірність розвитку захворювань органів зору серед жінок становить 67% та 57% серед чоловіків. Проблеми з ендокринною системою можуть виникнути у 56% жінок і 40% чоловіків, а захворювання серцево-судинної системи розвинуться у 30% жінок та 29% чоловіків.

Половина учасників, які скаржаться на втому, зв’язують цей стан з високим рівнем стресу на роботі. 38% опитаних жінок і 45% чоловіків оцінили свій ступінь втоми, як «невеликий». Ця кількість людей іде на лікарняне на 5,1 день в році. Ті ж працівники, які оцінили свою втому як «сильну» (3% чоловіків і 5% жінок) проводять на лікарняному в середньому 24,9 дня в році, відзначають вчені.

Також читайте на порталі: Вчені з’ясували, як риб'ячий жир може поліпшити нічний зір