Перші симптоми далекозорості

14 августа 2019 719

Далекозорість є поширеним порушенням рефракції, при якій ви можете ясно бачити віддалені об'єкти, але об'єкти поблизу можуть бути розмитими.

Ступінь далекозорості впливає на здатність фокусуватися. Люди з серйозною далекозорістю можуть ясно бачити тільки об'єкти на великій відстані, в той час як люди з легкою далекозорістю можуть ясно бачити об'єкти, які знаходяться ближче.

Далекозорість зазвичай присутня при народженні та має тенденцію передаватися спадково. Ви можете легко виправити цей стан за допомогою окулярів або контактних лінз. Іншим варіантом лікування є операція.

Симптоми:

  • сусідні об'єкти можуть виглядати розмитими;
  • ви повинні жмуритися, щоб ясно бачити;
  • у вас є напруга очей, включаючи печіння в очах і біль в очах або навколо них;
  • ви відчуваєте загальний дискомфорт в очах або головний біль після тривалої перерви у виконанні близьких завдань, таких як читання, письмо, робота за комп'ютером або малювання

Коли звернутися до лікаря

Якщо ваша ступінь далекозорості виражена настільки, що ви не можете виконувати завдання так, як вам хочеться, зверніться до окуліста. Він або вона може визначити ступінь вашої далекозорості та порадити вам варіанти для виправлення вашого зору.

Оскільки не завжди очевидно, що у вас проблеми із зором, рекомендовано наступні інтервали для регулярних оглядів очей:

дорослі: якщо ви схильні до високого ризику деяких захворювань очей, таких як глаукома, проходьте розширений огляд кожні 1-2 роки, починаючи з 40 років.

діти та підлітки: в 6 місяців, в 3 роки, до першого класу та кожні два роки протягом шкільних років.

Ірина Околович