Перші симптоми глаукоми

06 марта 2019 515

Більше ніж 5 млн людей в усьому світі осліпли через глаукому. Таку статистику оприлюднила ВООЗ. Це захворювання є одним з найнебезпечніших, адже при відсутності своєчасної діагностики та лікування веде до повної втрати зору. Сьогодні, у “Всесвітній день боротьби з глаукомою” виділимо перші симптоми глаукоми, які повинні насторожити.

Глаукома - це складне захворювання, при якому ушкодження зорового нерва призводить до втрати зору. Є кілька форм глаукоми. Двома найбільш поширеними формами є первинна відкритокутова глаукома та закритокутова глаукома.

  • Симптоми відкритокутової глаукоми

Зазвичай немає ранніх симптомів. Більшість людей відчувають себе добре та спочатку не помічають змін, тому що первісна втрата зору пов'язана з боковим або периферичним зором. На той час, коли пацієнт усвідомить втрату зору, захворювання, як правило, вже досить розвинене.

Оскільки відкритокутова глаукома має мало попереджувальних ознак або симптомів до того, як сталося пошкодження, важливо регулярно відвідувати лікаря для огляду очей. Якщо під час огляду очей виявляється глаукома, лікар може призначити профілактичне лікування для захисту вашого зору.

При відкритокутовій глаукомі кут у вашому оці, де райдужна оболонка зустрічається з рогівкою, широкий і відкритий, як і повинно бути, але дренажні канали очей згодом забиваються, викликаючи підвищення внутрішнього тиску ока та подальше пошкодження зорового нерва.

Схильні до підвищеного ризику цього типу глаукоми ті, в кого в родині хтось страждає цією патологію. Ризик глаукоми також збільшується з віком.

Симптоми гострої відкритокутової глаукоми:

  • затуманений зір;
  • поява райдужних кругів перед очима;
  • сильний біль в очах та голові;
  • нудота або блювота;
  • раптова втрата зору

При закритокутовій глаукомі кут закритий у багатьох або в більшості областей, що викликає підвищений очний тиск та призводить до пошкодження зорового нерва й можливої втрати зору. Підвищення очного тиску може відбуватися раптово або поступово.

Симптоми гострої глаукоми дуже помітні, пошкодження відбувається швидко. Тому варто негайно зверніться за допомогою до офтальмолога.

Якщо у вас діагностована глаукома, важливо встановити регулярний графік оглядів у офтальмолога, щоб контролювати стан та переконатися, що призначене лікування ефективне.

Також читайте на порталі: До чого призводить глаукома, якщо її не лікувати?

Автор:Ірина Околович