Перші симптоми небезпечного захворювання сітківки очей

02 июля 2019 2665

Хвороба жовтої плями (дегенерація жовтої плями) є захворюванням сітківки, яке впливає на центральний зір. Патологія дуже часто прогресує після 55 років і може привести до втрати зору.

Основними факторами ризику захворювання, пов'язаного з жовтою плямою, є вік людини і спадкові характеристики. Іншими факторами ризику є: гіпертонія, куріння, харчування, тривалий вплив сонячного світла та надмірна вага.

Симптоми захворювання:

  • втрата зору;
  • плями перед очима;
  • погіршення якості зображення;

Вікові та спадкові чинники неможливо усунути. Проте, інші фактори ризику можна контролювати. Якщо є гіпертонія, її можна контролювати. Пацієнт, який купить, повинен кинути цю шкідливу звичку. Також варто носити сонцезахисні окуляри з фільтром для захисту від сонця. Рекомендується середземноморська дієта. Варто уникати вершкового масла, червоного м'яса і продуктів, що містять холестерин.

Скільки існує видів жовтої плями?

Є два типи хвороби жовтої плями: сухий (90% всіх випадків захворювання) і мокрий (10%). Однак рання діагностика важливіша для мокрого типу, оскільки призводить до втрати зору. Це захворювання прогресує швидше, ніж сухий тип, призводить до раптової втрати зору, що супроводжується втратою контрастної чутливості.

Лікування жовтої плями

Профілактичне лікування проводиться при сухому типі захворювання жовтої плями. Внутрішньоочні ін'єкції та фотодинамічне лікування призначають при мокрому типові. Антиоксидантні вітаміни А, С і Е, лютеїн і цинк використовуються в профілактичній терапії.

При відсутності лікування захворювання жовтої плями призводить до втрати зору на 95% і в кінцевому підсумку до повної втрати зору.

Також читайте на порталі:До чого призводить глаукома, якщо її не лікувати?