Перші симптоми захворювання, яке забирає зір

13 августа 2019 581

Вікова макулярна дегенерація – захворювання в зоні сітківки, яке відповідає за гострий зір. Захворювання може не викликати болю та розвиватися без симптомів.

Очний лікар може виявити ранні ознаки захворювання до появи симптомів. Тому дуже важливо регулярно проходити обстеження очей, щоб виявити ці ознаки якомога швидше.

Ранні ознаки вікової макулярної дегенерації

Спочатку сухий тип дегенерації жовтої плями часто викликає трохи розмитий центральний зір, як поблизу, так і далеко. Центр зору може стати розмитим або затіненим, і ця область збільшується в міру прогресування захворювання. Можуть з'явитися сліпі плями, і людям зазвичай важче розрізняти кольори та бачити дрібні деталі.

На додаток до вищевказаних ознак, при вологій макулярній дегенерації прямі лінії можуть виглядати хвилястими. Крім того, в цій формі втрата центрального зору може відбуватися швидко, іноді протягом декількох днів або тижнів.

Симптоми вікової макулярної дегенерації

Захворювання може викликати різні симптоми, які вплинути на повсякденне життя:

  • Дефект поля зору

Широкий кут зору, який може бачити здорове око, називається «полем зору». У міру розвитку захворювання центр поля зору людини може зробитися нечітким, спотвореним або втраченим. Цей дефект викликає проблеми з читанням, водінням, переглядом телевізора тощо.

  • Чутливість до контрасту

Стає все важче бачити текстури та тонкі зміни в навколишньому середовищі. Якщо ви не можете побачити невеликі контрасти та текстури на тротуарах або сходах, це може бути небезпечно й привести до підвищеного ризику падінь.

  • Погане сприйняття різних рівнів освітленості

Ваші очі можуть відчувати труднощі при переході з більш яскравого до більш тьмяного приміщення. Відблиски можуть посилити проблему. Ви можете виявити, що вам потрібні більш яскраві рівні освітлення для читання, приготування їжі та виконання повсякденних завдань.

  • Порушення сприйняття глибини

Нездатність правильно оцінити відстань може також ускладнити життя та привести до помилок і падінь.

Також читайте на порталі: Катаракта: 5 первых симптомов
 

Ірина Околович