Правила, які допоможуть вибрати окуляри для зору

11 июня 2019 96

Потрапивши в магазин оптики, клієнт часто губиться у великій кількості оправ та лінз для окулярів. Сьогодні поговоримо про важливі правила, які мають знати всі.

  • Як купити якісні окулярів для зору та не переплатити?
  • Яке повинно бути покриття на лінзах?

Отже, правило номер один: ви будете платити більше за модель з іменем дизайнера. Виробники оправ витрачають мільйони доларів, купуючи права на нанесення імен дизайнерів на свої оправи. Вони повинні десь окупити цю вартість, тому, чим вища впізнаваність бренду, тим вищою буде вартість. Магазини також піднімають вартість за ексклюзивні бренди, стилі та останні модні тенденції в окулярах.

Тепер перейдемо до правила номер два: просто тому, що оправа має ім'я дизайнера, не означає, що це найкращий продукт. Буває небрендова оправа виготовлена на тій самій складальній лінії і з тих же матеріалів, що і фірмовий бренд.

Коли ви купуєте оправи, подумайте, як і коли ви її одягаєте. Чи дійсно має значення, назва бренду.

  • Як купити якісні окулярів для зору та не переплатити?

Майже всі лінзи виробляються на величезних фабриках, званих оптовими оптичними лабораторіями, а не за стіною в вашому місцевому магазині оптики. Наймодніший і найдорожчий магазин в місті цілком може використовувати ту ж оптичну лабораторію, що і дисконтне місце на розі. Лінзи можуть бути відшліфовані для установки оправи в магазині, але рідко відшліфовані для заповнення індивідуального рецепта. Як і лінзи, більшість оправ виготовляються мільйонними кількостями на величезних фабриках, розташованих по всьому світу. Вони рідко виготовляються вручну в задній кімнаті магазину.

На відміну від оправ, ціни на лінзи дуже суперечливі. Якщо ви носите оптику більшу частину часу, то підійдуть практично будь-які лінзи, і в тому числі ті, які куплені онлайн. Якщо у вас високий рецепт і ви весь час носите окуляри, то вам варто розглянути асферичні моделі з антибліковим покриттям та високим індексом заломлення. Біфокальні та трифокальні лінзи мають у верхній частині одну рефракцію, в нижній – іншу.  Також можна обрати прогресивні лінзи, які є ідеальним варіантом корекції пресбіопіі, для людей віком від 40 років.

  • Яке повинно бути покриття на лінзах

Сучасні лінзи в більшості випадків застосовують різні види модифікації поверхні, до яких відносять нанесення різних покриттів та фарбування. Оптичні покриття допомагають поліпшити властивості лінз, збільшити стійкість їх до подряпин, полегшують догляд за ними та сприяють збільшенню терміну корисної експлуатації.

Види покриттів:

Антирефлексне покриття очкових лінз використовується для захисту очей від відблисків і зменшення стомлюваності очних м'язів. 

Гідрофобне покриття скла окулярів - цей вид покриття очкових лінз робить їх поверхневу структуру більш гладкою, перешкоджаючи тим самим закріпленню жирових та інших забруднюючих частинок. Окуляри з такими властивостями довше залишаються чистими й вимагають мінімального догляду.

Антистатичне покриття для лінз окулярів перешкоджає притягненню до поверхні лінз дрібних частинок.

Зміцнюючі покриття, що наносяться на лінзи істотно подовжують термін служби окулярів. Вони, як правило, наносяться з обох сторін лінзи, зводячи ймовірність утворення подряпин до мінімуму.

Дзеркальне покриття для лінз окулярів в основному використовується для додання окулярам ефектного естетичного вигляду.

Кольорові покриття лінз - різні колірні відтінки лінз можуть створюватися двома способами - потрібний пігмент додається безпосередньо до складу матеріалу виготовлення або ж додається напилення або аналогом плівки. Кольорові покриття можуть бути як чисто косметичними, так і мати певні захисні властивості, а також впливати на передачу кольору та інші якісні параметри отримуваної очима картинки.

Щоб знайти якісні окуляри рекомендовано звернутися в перевірену оптику з хорошою репутацією.

Також читайте на порталі: Чи можуть окуляри погіршити зір?