Про які проблеми сигналізує відчуття “піску в очах”?

10 декабря 2018 98397

Ще десять років тому відчуття “піску в очах” частіше хвилювало людей літнього віку. Сьогодні цей симптом помолодшав. Які причини виникнення неприємного дискомфорту?

Дискомфорт в очах виникає через порушення живлення слизової оболонки повік – кон’юнктиви та рогівки. Їх поверхня стає шорсткою, виникає неприємне відчуття тертя під час моргання - той самий “пісок в очах”. В нормальному стані поверхня очного яблука постійно зволожується слізною рідиною, особливо під час моргання. Вона захищає орган від негативного впливу зовнішнього середовища.

Причини виникнення неприємного відчуття?

Пацієнту, якого хвилює неприємний симптом, важливо згадати умови в яких проявляється “печіння в очах”. Дискомфорт сенсорного органу може хвилювати (вранці або ввечері), в результаті:

  • тривалої роботи за комп'ютером або перегляді телевізора;
  • багатогодинного перебування в приміщення з сухим повітрям;
  • носіння контактних лінз;
  • популярної процедури – нарощування вій;
  • потрапляння на кон’юнктиву піску;
  • гормональних збоїв - під час вагітності та в період менопаузи;
  • сухості поверхні очного яблука та кон'юнктиви – ксерофтальмії.

Часто разом з відчуттям піску з’являються: біль, печіння, сверблячка. Проблема починається раптово, без очевидних причин. У таких випадках медична допомога необхідна, тому що фактором запалення може бути: алергія, або інфекція (вірусна чи бактеріальна)

Аби позбутися проблеми – варто з’ясувати причини. А це грамотно може зробити тільки спеціаліст. Томe не зволікайте з візитом до лікаря, який діагностує проблему та при необхідності назначить правильне лікування. Самостійне лікування може призвести до зниження зору.

Також читайте на порталі Opticlub.org: Які патології викликають печіння в очах?

Автор: Ірина Околович

Пользователь Лаптева Юлия
Лаптева Юлия
Пользователь
13 декабря 2018

В любому випадку потрібно звернутись до лікаря

Ответить