Про які захворювання попереджає біль в очах?

25 апреля 2018 892

Часта скарга пацієнтів офтальмолога - біль в куточках очей. Може проявлятися постійно чи періодично, як у зовнішньому, так і у внутрішньому куточках.

Біль в куточках очей - один із проявів цілого комплексу симптомів різних захворювань органів зору. Нерідко такий біль супроводжується:

  • сверблячкою та почервонінням шкіри на повіках;
  • почервонінням й появою виділень з очей;
  • активною сльозотечою.

Неприємні відчуття в куточках очей можуть бути викликані різними захворюваннями.

Каналікуліт - запалення слізних канальців, розташованих у внутрішньому куті ока. Причиною може бути проникнення інфекцій в орган зору та в порожнину носа. Супроводжується набряком й почервонінням повік, гнійними виділеннями.

Непрохідність слізних шляхів - проявляється сльозотечою та дискомфортом в районі внутрішнього кута ока. Як правило, виникає внаслідок травми чи пухлини.

Дакріоцистит - запалення слізного мішечка. Проявляється сильним болем, набряком.  

Блефарит - запалення країв повік, що супроводжується болем та свербінням. На початковій стадії може протікати з хворобливими відчуттями.

Ангулярних кон'юнктивіт - інфекційне запалення слизової оболонки ока.

Окрім вищеперерахованих захворювань, які викликають біль в куточках ока, ці симптоми також характерні на початкових стадіях герпетичного інфікування очей, під час алергічного кон’юнктивіту, через неправильно підібрані окуляри, комп’ютерний зоровий симптом.

Автор: Ірина Околович