Прорив в науці: пересадка рогівки допоможе мільйонам

03 июня 2018 387

Звичайний 3D-принтер за 10 хвилин сформував рогівку ока реальних розмірів. Науковці запевняють, що для кожної людини можуть створити за допомогою цієї технології індивідуальну рогівку. В чому секрет?

Декілька місяців назад вченими з Великобританії було створено методику швидкого заморожування, яка дозволяє друкувати тканини організму людини в 3D форматі. Це стало поштовхом для інших експериментаторів, які привели до створення рогівки зі стовбурних клітин, повідомляє Naked Science.

Секрет у спеціальному біочорнилі, до складу якого входять: клітини строми реального донора, альгінати та колаген, тобто білок, який сполучає тканини організму. За словами професора Че Коннона, цей матеріал вийшов достатньо жорсткий для формування потрібної фігури та в міру м’який, що не ускладнює вихід із принтера. Важливо те, що розмір отриманої рогівки відповідає розмірам рогівки донора.

Вчені кажуть, що вже через кілька років, після численних випробувань, результат цього наукового винаходу буде мати практичне використання в лікарнях для трансплантації цієї частини ока.

Близько 10 мільйонам людей у світі діагностовано захворювання рогівки, а 5 мільйонів стали незрячими через травми, опіки рогівки. Ці люди чекають на трансплантацію, адже донорів не вистачає. Науковий винахід 3D рогівки стане справжнім рятівним кругом для таких людей.   

Автор: Ірина Околович