Прості поради: як попередити захворювання очей

11 мая 2018 115

Фахівці офтальмології кажуть: якщо відчув дискомфорт в очах - швидше до лікаря. Не варто затягувати зі зверненням до офтальмолога і тим людям, які бачать мушки, плями, райдужні кола перед очима. Ці симптоми можуть сповіщати про глаукому - важке захворювання, яке в запущеній стадії призводить до сліпоти.

Лікарі наголошують: глаукома з кожним роком “молодшає”. Тому навіть якщо вам немає 40 років (вік, з якого рекомендують щорічно обстежуватися на це захворювання), пропускати такі симптоми не можна.

Батьки, у яких є проблеми із зором, повинні показувати дитину лікарю ще до появи будь-яких проблем. Навіть здоровим дітям рекомендують перевіряти зір не рідше, ніж раз на рік. А тим, у кого “спадковість” - кожні півроку. Так вищі шанси помітити патологію на ранній стадії. Якщо ж дитина тре очі, близько підходить до предметів, щоб розглянути їх, нахиляється низько до робочої поверхні, або очі червоніють - обов'язково покажіть малюка фахівцеві.

Як попередити захворювання очей?

Рекомендації лікарів: якщо ви працюєте цілий день за комп'ютером, робіть кожні півгодини перерви - підійдіть до вікна і подивіться вдалечінь. Це допоможе зняти напругу. Важливо правильно харчуватися, споживати достатньо вітамінів А, групи В і С. Або ж використовувати вітамінні комплекси. Обов’язкові для зору прогулянки на свіжому повітрі. Фахівці радять не відмовляти собі в задоволенні після трудового тижня вибратися куди-небудь на природу, відновити душевну рівновагу і підтримати здоров'я очей.

Автор: Ірина Околович

За матеріалами: stav.aif.ru