Ріпчаста цибуля небезпечна для очей?

20 декабря 2018 2011

Відомо, що коли людина ріже цибулю – очі сльозяться. Цей процес провокує вивільнення сполук, які утворюють сульсенові кислоти, що змішуються з ензимами. В результаті цього виходить газ пропантіол S-оксид. Разом зі слізною рідиною газ утворює сірчану кислоту.

Кислота в свою чергу подразнює очі та провокує сльозовиділення. Чим більше сліз, тим більше кислоти. Обсмажену цибулю вважають безпечнішою для очей, оскільки через термічну обробку руйнуються ензими. Рекомендовано різати цибулю під водою, або охолодити її в морозилці. Адже, через низьку температуру, менше виділятиметься кислоти.

Також радять одягати під час нарізки - окуляри для плавання, які щільно прилягають до обличчя. Що стосується контактних лінз, думки не має однозначної. Хтось впевнений в захисних властивостях лінз, а хтось наполягає: через м’яку оптику око не буде достатньо омиватися слізної рідиною та виводитиме подразнюючу речовину.

За порадами кухарів, варто навчитися швидко нарізати ріпчасту цибулю, тоді шкідливий процес не встигатиме активізуватися, бо газ не дістанеться до очей.

Однак, не варто забувати про те, що цибуля є дуже корисною.

До її складу входять:

  • органічні кислоти, ефірні масла з фітонцидами, які допомагають захистити організм від простуди,
  • амінокислоти, глюкоза, мікроелементи, вітаміни В1, В2, В6, РР, Е.

Також цибуля знижує рівень холестерину в крові.

Також читайте на порталі Opticlub.org: 3 міфи про відновлення зору, на які не варто сподіватися

Автор: Ірина Околович

Пользователь Лаптева Юлия
Лаптева Юлия
Пользователь
13 января 2019

Представляю реакцию мужа, когда я на кухне буду готовить в очках для плаванья)))

Ответить