Сферичні та асферичні контактні лінзи: які краще вибрати?

29 ноября 2019 272
Сферичні та асферичні контактні лінзи: які краще вибрати?

Відхилення в рогівці ока може давати хибне уявлення про предмет. Цей дефект вирішують сферичні та асферичні контактні лінзи. Чим вони відрізняються та які особливості кожного дизайну?

Контактні лінзи сферичного та асферичного дизайну, на відміну від окулярів, ідеально коригують периферичний зір. Вони не спотворюють зображення та не потребують адаптаційного періоду, бо тонкі та зручні.

 

  • Сферичні контактні лінзи

Оптометристи рекомендують сферичні контактні лінзи людям з короткозорістю та далекозорістю. Проте, сферичні лінзи не впораються із корекцією астигматизму, тому необхідна оптика з асферичним дизайном.

 

  • Асферичний дизайн контактних лінз


​​​​​​​

Особливість асферичної оптики в тому, що лінзи на обох поверхнях мають сферичний дизайн. Це дозволяє покращити зір при астигматизмі. Передня частина лінз має форму еліпса. Оскільки радіус кривизни поступово збільшується в межах оптичної зони, аберація (спотворення зображення, що проектується на сітківці) зводиться до допустимого мінімуму. Іншими словами, асферичний дизайн лінзи, зменшує її оптичну силу на периферії, таким чином вона дорівнює оптичній силі в центрі. Завдяки цьому, в асферичних контактних лінзах підвищена контрастність зображення та чіткіший зір як в центрі, так і на периферії. 

Асферичні контактні лінзи, на відміну від сферичних, ідеально підійдуть людям, які потребують чіткого зору в нічний час або працюють в приміщеннях з поганим освітленням. Унікальна будова оптики дозволяє зменшити відблиски від фар або ліхтарів. Тому лінзи є ідеальним рішенням для водіїв. 

Сферичні та асферичні контактні лінзи отримали популярність серед людей з поганим зором. Адже вони доступні за ціною та не складні в експлуатації. Однак, перед вибором оптики, варто обов’язково перевірити зір та проконсультуватися з оптометристом.

Також читайте на порталі: Чорна п’ятниця: місячні контактні лінзи Solente Adele зі знижкою понад 50%

Ірина Околович