Що написано в рецепті на контактні лінзи?

16 октября 2018 186

Більшість користувачів контактних лінз бачили свій рецепт на м’яку оптику, проте не всі розуміють, що саме приховують складні абревіатури. Розшифровуємо значення цифр та букв в рецепті на контактні лінзи.   

Якщо користувач контактного засобу корекції не має рецепту, але носить лінзи, які порадив лікар, параметри можна прочитати на блістері (вакуумній упаковці).

Кожен лікар-офтальмолог може мати різну форму для виписування рецептів на контактні лінзи, проте в будь-якому випадку зазначена інформація повинна містити такі параметри:  

  • Оптична сила (сфера) лінзи позначається знаком або “+”, або “-”. Часто цей показник за величиною та знаком може відрізнятися на правому (OD) та лівому (OS) оці. Важливо зауважити, що оптична сила в рецептах на контактні лінзи та окуляри відрізняється.
  • Радіус кривизни (BC) вказує на рівень викривлення внутрішньої поверхні контактної оптики. Від нього залежить правильність посадки МКЛ (м'які контактні лінзи) та комфорт носіння цього засобу корекції. Частіше параметр не відрізняється на обох очах.
  • Діаметр (DIA) – розмір лінзи, який повинен відповідати розміру органів зору. Частіше, показник однаковий на лівому та правому оці. Іноді його не вказують оптометристи в рецепті, оскільки він є стандартним для лінз певного бренду.

Вищеописаних параметрів достатньо тим людям, які можуть носити звичайні коригуючи контактні лінзи. В рецепті на біфокальні або торичні лінзи для корекції астигматизму вказано більше важливих показників. Про це читайте в наступному матеріалі.

Автор: Ірина Околович

Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
17 октября 2018

все так просто, тепер буду знати

Ответить
Пользователь Лаптева Юлия
Лаптева Юлия
Пользователь
19 октября 2018

Зручна табличка

Ответить
Пользователь Аліна Черевко
Аліна Черевко
Пользователь
23 октября 2018

Записуємо і запам'ятовуємо)

Ответить
Пользователь Антон Лучников
Антон Лучников
Пользователь
25 ноября 2018

Все равно не особо понятно.

Ответить