Що найважливіше для корекції зору при астигматизмі?

20 декабря 2018 883

Астигматизм є однією з поширених причин погіршення зору.  Нерідко ця проблема поєднується з далекозорістю чи короткозорістю. Виникає астигматизм через неправильну, тобто несферичну форму рогівки або кришталика.

Основним симптомом астигматизму є зниження зорової функції. Може спостерігатися висока стомлюваність очей, головний біль, сльозотеча. Характерним проявом астигматизму є розфокусування зору, нечіткість зображення або об'єктів, двоїння в очах. Часто виникає печіння, відчуття стороннього предмета в оці, почервоніння сенсорного органу та біль.

Генетична складова, травми очей та оперативне втручання є головними причинами астигматизму. На сітківці ока відсутнє чітке зображення. Також є вид рефракції, коли точка проектується на сітківці в вигляді еліпса або “вісімки” під певним кутом. Визначивши цей кут і відносні розміри цього спотворення, можна замовити лінзи для окулярів, у яких кривизна буде змінюватися нелінійно, як у звичайних лінзах для короткозорості або далекозорості. Також є контактні лінзи для людей з короткозорістю. Їх важливо одягати так, щоб вони не оберталися.

Як астигматизм коректується лазерними методами?

Найскладніша частина - зіставлення майбутнього профілю лінзи та очей. Адже, якщо помилитися з поворотом на 10% - загубиться ефект на третину. Якщо на 30% - ефект повністю зійде нанівець.

Важливою підсумковою частиною корекції астигматизму є захоплення ока на вакуумну «присоску» лазера. Це питання досвіду лікаря. Однак, сучасна лазерна хірургія дозволяє робити це безпечно.

Також читайте на порталі Opticlub.org: Чому небезпечний астигматизм?

Автор: Ірина Околович

Пользователь Лаптева Юлия
Лаптева Юлия
Пользователь
13 января 2019

Потрібна прямо "ювелірна робота" при корекції

Ответить