Що не можна робити в контактних лінзах?

12 августа 2019 628

Коли ви вперше почнете носити контактні лінзи, відчуватимете свободу та легкість. Проте, м’яку оптику не завжди безпечно використовувати. Коли її варто знімати?

Що потрібно знати кожному носієві контактних лінз, аби зберегти здоров’я очей та чого не можна робити в м’якій оптиці?

  • Спати в лінзах

Контактні лінзи не варто носити занадто довго, особливо їх варто не забувати знімати перед сном.  Адже, якщо ви заснете зі своєю м’якою оптикою в очах, бактерії з більшою ймовірністю будуть розкладатися, а очі стануть червоними, подразненими та зараженими.

  • Знімати косметику

Лінзи варто одягати після нанесення косметики та знімати оптику перед тим, як очищати очі та обличчя від макіяжу. В іншому випадку всі ці процедури можуть піддавати очі реальному ризику.

  • Купатися

Коли ми говоримо купатися, ми маємо на увазі, вступати в контакт з будь-якою водою, включаючи дощ, душ, джакузі, басейни тощо. Вода може містити бактерії та амеби, які завдають шкоди нашим очам та зору.

  • Терти очі

Якщо вам часто доводиться терти очі, коли ви втомилися, або масажувати їх після того, як ви годинами дивитесь на екран, то навіть якщо ви не носите м’яку оптику, ви збільшуєте свій ризик виникнення кератоконуса. Це захворювання очей може привести до погіршення зору та навіть до необхідності пересадки рогівки. Оскільки контактні лінзи неминуче підвищують ймовірність того, що ви будете мати гарний вигляд, це те, що власники лінз повинні знати.

Також читайте на порталі: Які контактні лінзи підходять для сухих очей?


Ірина Околович