Що відбувається, коли пісок потрапляє в очі?

05 июня 2019 116

Пісок в очах не лише викликає дискомфорт, але й може пошкодити ніжні тканини очей. Що відбувається, коли пісок отримує в очі та як позбутися неприємного дискомфорту.

Як тільки ви відчуєте, що пісок потрапив в очі, промийте очі фізіологічним розчином, якщо він є, або водою. Зніміть ваші контактні лінзи, якщо це можливо. Не тріть очі, бо це може привести до пошкодження. Крім того, не намагайтеся самостійно видалити пісок пальцями, або за допомогою інструментів, бо це підвищує ризик зараження.

Навіть якщо ваші очі будуть намагатися вимити пісок через сльозовиділення та ви будете промивати очі, подряпини все одно можуть з'явитися та призвести до стирання рогівки. Рогівка - це прозора тканина, яка захищає зіницю та райдужку очей.

Наступні симптоми є ознакою стирання рогівки:

  • біль в очах, особливо під час моргання;
  • почуття чужорідної частинки в оці;
  • світлочутливість;
  • затуманений зір;
  • почервоніння;
  • надмірний розрив;

Якщо ви підозрюєте цей неприємний стан, зверніться до свого окуліста, аби спеціаліст оглянув вашу рогівку при яскравому освітленні. 

Хоча потрапляння піску в очі не є пляжним пікніком, воно рідко викликає постійне пошкодження очей. Більшість людей одужують від невеликих подряпин на рогівці через один-три дні. Проте, важливо бути обережним, бо глибокі подряпини, викликані розтиранням очей, можуть провокувати довготривалі проблеми. Кращі ліки - це завжди профілактика, і хороша пара сонцезахисних окулярів.

Також читайте на порталі: Біль та втрата зору: симптоми небезпечного захворювання