Симптоми короткозорості у дітей

14 мая 2019 305

Короткозорість або міопія є однією з найбільш поширених проблем із зором, особливо у дітей. Цей стан очей характеризується розмитим зором на відстані, близькі об'єкти здаються чіткими. З часом короткозорість може вплинути на розвиток серйозних захворювань, які загрожують зору.

Симптоми короткозорості у дітей

Багато дітей вважають, що розмитий зір просто нормально. Вони ніколи не знали нічого іншого, їм немає з чим порівняти. Проте, ознаки міопії можна виявити і важливо побачити проблему вчасно, аби не спричинити прогресування. Міопією можна керувати, якщо діагностувати досить рано. Деякі рішення можуть допомогти сповільнити прогресування.

Симптоми порушення рефракції у дітей, на які варто звернути увагу:

  • дитина мружиться, щоб побачити віддалені об'єкти, такі як дошка в класі;
  • сидить занадто близько до телевізора;
  • тримає книги близько при читанні;
  • відчуває напругу очей або головні болі;

Як допомогти дитячим очам?

Найважливіше, що ви можете зробити, це взяти на себе ініціативну роль в догляді за очима вашої дитини. Короткого обстеження у педіатра не вистачає для цілісної картини, бо проблеми із зором у дітей можуть бути приховані.

Короткозорість має тенденцію прогресувати в дитинстві, оскільки очі продовжують рости та розвиватися. Існують також дослідження, які показують шкоду тривалого перебування за екранами цифрових пристроїв, таких як смартфони та планшети. Зловживання цифровою технікою може провокувати ризик розвитку короткозорості. Важливо збільшувати час на відкритому повітрі, це може допомогти уповільнити прогресування міопії. Батьки повинні переконати дітей покласти свої пристрої та проводити більше часу на вулиці.

Важливо призначити зустріч з фахівцем по догляду за очима для всебічного обстеження очей і регулярно перевіряти очі вашої дитини. Роблячи це, ви зможете допомогти своїм дітям сьогодні добре бачити, а також дізнатися про рішення, які потенційно можуть уповільнити прогресування короткозорості.

Також читайте на порталі: Вагомі причини відвести дитину до офтальмолога