Симптоми, які вказують на розвиток астигматизму

22 августа 2018 645

Астигматизм – поширена проблема органів зору, при якій зображення фокусується не в одній точці, а відразу в кількох, розташованих як на сітківці, так і за її межами. При слабкому ступені людина практично не відчуває дискомфорту, проте запущена стадія сильно впливає як на зір, так і на самопочуття в цілому. Які ж симптоми говорять про розвиток астигматизму?

Про розвиток цієї проблеми органів зору як у дорослих, так і у дітей говорять чимало симптомів. Один із найважливіших – це погіршення зору. Якщо ви помітили, що гірше стали бачити предмети та зображення, розташовані як на близькій, так і на далекій відстані – швидше за все, лікарі говорять про астигматизм. Залежно від ступеня недуги розмитість сприйманого зображення виражається сильніше або слабше.

Окрім погіршення зору, астигматизм середнього або високого ступеня супроводжується спотворенням зображень та предметів. Тому прямі лінії стають викривленими, а також дуже складно сфокусувати зір на конкретному предметі.

Також ця проблема органів зору періодично викликає дискомфорт в очах, біль, почервоніння та печіння через постійну напругу при спробі розглянути що-небудь. При тривалих зорових навантаженнях очі швидко втомлюються. Людей з цим дефектом зору часто турбує головний біль, а також болісні відчуття над бровами. Протягом довгих років людина може страждати та терпіти неприємні больові відчуття, не підозрюючи про те, що вони викликані астигматизмом.

Про розвиток цього дефекту зору у дітей можна здогадатися з їхньої поведінки. Якщо дитина часто нахиляє голову або робить повороти в різні сторони, скаржиться на двоїння в очах при підвищеному зоровому навантаженні - негайно звертайтеся до офтальмолога.

Автор: Ірина Околович

 

Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
22 августа 2018

треба взяти до уваги

Ответить
Пользователь Viktoriya Kaplunova
Viktoriya Kaplunova
Пользователь
22 августа 2018

часто люди думаю, что это просто болит голова. На самом деле причина в зрении. Нельзя так просто это мимо внимания пропустить!

Ответить
Пользователь Людмила Иванова
Людмила Иванова
Пользователь
22 августа 2018

Пора зрение проверить...

Ответить
Пользователь Katerina Stepchenko
Katerina Stepchenko
Пользователь
22 августа 2018

Так и у меня было, все вижу хорошо, а долго читать не могу, голова начинает дико болеть... Проверила зрение и оказалось есть небольшой астигматизм. Сейчас ношу очки и больше не чувствую никакого дискомфорта.

Ответить
Пользователь Аліна Черевко
Аліна Черевко
Пользователь
23 августа 2018

Потрібно регулярно перевіряти зір. В мене раніше одне око повністю добре бачило, а нещодавно перевірилась і виявили невеликий астигматизм

Ответить
Пользователь Кристина Сокол
Кристина Сокол
Пользователь
23 августа 2018

Ну а кому-то не мешает...

Ответить
Пользователь Victoria Green
Victoria Green
Пользователь
26 августа 2018

Я так і не зрозуміла звідки воно походить, чому воно розвивається і чи являє собою психологічну шкоду. З картинки, яка в статті похоже що це тому, що зовнішнє світло відбивається в очах у 2-х точках замість одної. Це нормально якщо перед вами кілька об'єктів, і кожен з них проявляє світло. З пастельними і світлими тонами, саме так воно і є. Інакше бути не може. Або якщо ви біля моря і ловите сонячне світло,яке відображається на хвилях. І ось моє питання: хіба це шкідливо, чи саме воно розвиває бачення?

Ответить
Пользователь Антон Лучников
Антон Лучников
Пользователь
06 сентября 2018

У меня тже астигматизм. Не особо приятная штука.

Ответить