Симптоми, які вказують на старіння очей

11 августа 2019 355

Як і ваше тіло, ваші очі та зір з часом змінюються. Хоча не у всіх будуть однакові симптоми, є поширені вікові зміни зору, які варто розуміти.

  • Більше світла

З віком потрібно більше світла, щоб бачити так само добре, як раніше. Яскраве світло в робочій зоні або поруч з кріслом для читання допоможе полегшити читання та інші завдання на близькій відстані.

  • Розвиток пресбіопії

Друковані матеріали можуть стати менш чіткими, через те, що лінза в оці з часом стає менш гнучкою. Це заважає очам зосередитися на близьких об'єктах так, як в молоді роки.

  • Боротьба з відблисками

Під час водіння ви можете помітити додаткові відблиски від фар вночі або від сонця. Зміни у ваших очах призводять до того, що світло, що потрапляє в око, розсіюється, а не фокусується точно на сітківці. Це створює більше відблисків.

  • Зміна сприйняття кольору

Зазвичай прозора лінза, розташована всередині ока, може почати знебарвлюватися. Це ускладнює перегляд та розрізнення певних колірних відтінків.

  • Сльозовиділення

З віком слізні залози в ваших очах будуть виробляти менше сліз. Це особливо стосується жінок, які відчувають гормональні зміни. В результаті ваші очі можуть відчувати сухість та подразнення. Наявність достатньої кількості сліз важливо для підтримки здоров'я очей та для підтримки чіткого зору.

Також читайте на порталі: В якому віці починає погіршуватися зір?

Ірина Околович