Сухість очей та почервоніння повік: симптоми запалення

12 декабря 2019 671
Сухість очей та почервоніння повік: симптоми запалення

Найпоширенішою причиною сухості очей та почервоніння повік є блефарит. Це запалення повік може з’явитися внаслідок багатьох причин.  

Частіше лікарі діагностують блефарит через те, що збилися сальні залози на повіках, через гормональні збої, алергію, а також надлишковий ріст бактерій, які живуть на шкірі.

Проявляється блефарит почервонінням очей, свербінням та синдромом сухих очей. Також опухають повіки, шкіра біля вій може лущитися, виникає неприємне відчуття печіння в очах та чутливість до світла.

  • Лікування блефариту

Блефарит може мати хронічний характер. Тому важливо попередити рецидиви. Адже запалення може сприяти розвитку кон’юнктивіту, кератиту та навіть призвести до погіршення зору.

Варто приготуватися до тривалого лікування проблеми. Адже, найперше прийдеться побороти збудник захворювання. Окрім антибіотиків, варто буде підвищити рівень імунітету, слідкувати за гігієною повік.

При запаленнях повік важливо контролювати стан та очищувати очі. Лікарі рекомендують, щоб швидше звільнитися від гнійників, прикласти на повіки на 5 хвилин серветку, змочену в теплій воді.

Якщо блефарит з'явився в результаті проблем з сальними залозами, лікар може прописати мазь з вмістом тестостерону, яку варто буде наносити на повіки.

  • Профілактика

Дуже важливо слідкувати за гігієною повік, завжди знімати макіяж перед сном. Якщо вам діагностували блефарит, в період лікування варто відмовитися від косметики, щоб запобігти прогресуванню проблеми.  

Також читайте на порталі: Як правильно доглядати за шкірою навколо очей?

Ірина Околович