Топ-3 поради від медиків: як працювати за комп’ютером, щоб зберегти зір

15 ноября 2019 148
як працювати за комп’ютером

Сьогодні мільйони людей щоденно працюють за комп’ютером. Звісно, така робота не може не впливати на очі. Навіть якщо первинні симптоми слабо виражені, з часом можуть розвинутися серйозні проблеми.

Давно відомий той факт, що цифрові прилади небезпечні для зору. Однак, дуже важко бути осторонь технологічного прогресу, адже більша кількість професій пов’язана із роботою за комп’ютером.

Дослідники з США знайшли рішення та повідомляють про те, що можна захистити зір, навіть якщо ви багато часу проводити за комп’ютером. Медики рекомендують користуватися краплями для очей, які діють як штучна сльоза. Краплі зволожуватимуть поверхню ока та оберігатимуть її від пересихання.

Друга важлива порада для тих, хто щоденно працює за комп’ютером – робити перерви кожні пару годин. У цей час найкраще дивитися у вікно та робити просту гімнастику для очей. Наприклад, відвести погляд на предмет, який знаходиться на далекій відстані, зробити масаж повік, закрити очі та максимально відвести погляд вправо та вліво, вгору та вниз.

Важливо правильно організувати робоче місце. Адже, при неправильному освітлені приміщення або невдалому нахилі монітора навантаження на очі може зростати та орган зору швидше втомлюватиметься.

Якщо під час роботи за комп’ютером, ви відчуваєте сухість в очах або печіння, варто зробити перерву. Медики переконують, що ігнорування первинних симптомів може привести до серйозних проблем зі здоров'ям очей у майбутньому.

Також читайте на порталі: Як синє світло руйнує сітківку?

Ірина Околович