Топ-3 правила для захисту очей

02 февраля 2019 132

Найважливіший сенсорний орган потребує захисту та догляду. Наші очі постійно піддаються впливу факторів навколишнього середовища - пилу, ультрафіолетових променів, тощо. Тому важливо знати про те, що добре для наших очей, а також про ті речі, які можуть заподіяти їм шкоду.

Найважливіше, що потрібно та чого не можна робити, щоб захистити очі.

  • Профілактичні огляди

Від народження ми повинні приділяти нашим очам особливу увагу. Це особливо важливо для недоношених дітей та дітей, чиї брати та сестри страждають від косоокості або аметропії. Кожна дитина повинна бути оглянута офтальмологом у віці від 6 до 12 місяців, а також від 30 до 42 місяців.

Водії автомобілів повинні проходити щорічні перевірки, щоб регулярно стежити за гостротою зору, полем зору, а також їх чутливістю до яскравого світла.

Для більшості людей важливо регулярно з 40 років кожні два роки проходити тестування на глаукому.   З 55 - річного віку, макулу повинні також перевірятися один раз в рік, щоб забезпечити ранню діагностику будь-якої вікової макулярної дегенерації (ВМД). Курці та люди, які проводять багато часу на сонці піддаються більшому ризику.

  • УФ-захист

Як відомо, довге перебування на сонці без належного захисту – може привести до сонячних опіків. Вплив ультрафіолету може привести до потовщення кон'юнктиви та катаракти, а також до збільшення ризику дегенерації жовтої плями. Тому дуже важливо носити сонцезахисні окуляри, які оптимально фільтрують ультрафіолетове світло. В ідеалі, сонцезахисні окуляри повинні мати мінімальний захист від UVA / UVB UV 400. Це гарантує, що така оптика буде блокувати всі шкідливі промені світла в ультрафіолетовому діапазоні. Порада: великі лінзи для окулярів краще, ніж маленькі.

  • Свіже повітря

Повітря корисне не тільки для легенів, серця і судин. Рогівки ваших очей також отримують кисень прямо з повітря, вони не мають власного постачання киснем. Тому регулярні прогулянки на свіжому повітрі просто необхідні. Крім того, носії контактних лінз повинні час від часу проводити день в окулярах, щоб дати очам відпочити.

Автор: Ірина Околович