Топ-6 найкорисніших продуктів для очей

17 января 2019 642

Морква - не єдиний овоч, який корисно їсти для профілактики здоров’я органів зору. Ось шість дуже корисних продуктів, які люблять наші очі.

Збереження здоров'я очей - важливий спосіб допомогти запобігти віковим проблемам з очима, таким як: дегенерація жовтої плями, втрата зору, сухість очей, катаракта та проблеми з нічним зором. Активний спосіб життя, а також корисні продукти в раціоні – ключові фактори, які допоможуть зберегти очі здоровими.

  • Темно-зелені листові овочі

Капуста, шпинат, темно-зелений салат повинні бути в меню, адже містять лютеїн та зеаксантин. Ці поживні речовини виконують важливу функцію запобігання пошкодження тканин.

  • Солодка картопля та ямс

Для здорового зору необхідний вітамін А. Його попередником є бета-каротин, який є у фруктах та овочах, які мають яскраво-помаранчевий колір. Офтальмологи також рекомендують їсти моркву, абрикоси, гарбуз тощо.

  • Жирна риба

Скумбрія, сардина, лосось, тунець корисні для зору, бо мають у складі омага-3.  Проте, деякі жирні кислоти можуть викликати запалення очей. Тому, не варто зловживати цими продуктами людям, яких турбує синдром сухого ока.  

  • Брокколі

Окрім лютеїну та зеаксантину, брокколі багата на вітамін С. Цей овоч багатий комбінацією поживних речовин, які можуть позитивно вплинути на зменшення прогресування макулярної дегенерації та погіршення зору.  

  • Зародок пшениці

Зародки пшениці є відмінним джерелом вітаміну Е, а це ще один важливий антиоксидант. Зародки пшениці можна додавати до всіх видів випічок, до йогуртів та салатів. Мигдаль, насіння соняшнику та фундук також є хорошими джерелами вітаміну Е.

  • Квасоля

Вживання бобових - простий спосіб додати цинк в свій раціон, який активізує вивільнення вітаміну А з печінки. Дефіцит цинку може викликати погіршення стану макули в центрі сітківки.

Також читайте на порталі: Как приготовить вкусный и полезный для зрения сок?

Автор:Ірина Околович

Пользователь Anastasia Katuschenko
Anastasia Katuschenko
Пользователь
17 января 2019

Интересненько)

Ответить