Цей метод допоможе виявити глаукому та катаракту

01 ноября 2018 322

Діагностика будь-якого офтальмологічного захворювання не обходиться без біомікроскопії ока. Вона потрібна для того, щоб оцінити стан очного яблука й тканин та виявити основні причини захворювання.

Мікроспопія ока відбувається безконтактно за допомогою спеціальної щілинної лампи, яка складається з мікроскопа й джерела світла. Приладом спеціаліст розглядає кон’юнктиву та поверхню повік. Процедура не викликає жодного дискомфорту та больових відчуттів.  

Коли рекомендовано застосовувати біомікроскопію?

Цей метод діагностики рекомендовано при різних дефектах органів зору, а також при перших симптомах розвитку патологій. Призначають процедуру для виявлення катаракти та глаукоми, також після опіків, потрапляння в сенсорний орган чужорідного тіла. Захворювання ендокринної та судинної систем, патології рогівки, запалення повік та новоутворення також є сигналами для проведення біомікроскопії. 

Що допомагає виявити діагностика?

Процедура дозволяє виявити патології, які можуть не проявитися під час стандартного офтальмологічного огляду. Діагностика оцінює структурні особливості рогівки та визначає ділянки локалізації процесів розвитку патології. Навіть на маленькі помутніння кришталика, які часто сигналізують про початок розвитку катаракти може вказати біомікроскопія.

Як відбувається процедура?

Пацієнт сідає напроти спеціаліста й кладе підборіддя на підставку щілинної лампи для того, щоб потік світла потрапив в очне яблуко. Аби виявити патології кришталика, або склоподібного тіла на 20 хвилин в очі закапують спеціальний розчин, аби розширити зіниці. Після змивання, речовина залишається тільки на уражених ділянках, які стають видимі при діагностиці. 

В кабінеті, під час огляду, лікар вимикає освітлення. Пацієнт повинен намагатися не моргати, або моргати дуже рідко. Процедура триває до 10 хвилин.

Також читайте на порталі Opticlub.org:  Кому поможет новая диагностика глаз? та Яка сучасна діагностика показує приховані хвороби очей.

Автор: Ірина Околович

 

Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
06 ноября 2018

приємно, що сучасна медицина пропонує такі варіанти діагностики

Ответить
Пользователь Katerina Stepchenko
Katerina Stepchenko
Пользователь
06 ноября 2018

Очень полезно проходить профилактическую диагностику время от времени...

Ответить
Пользователь Аліна Черевко
Аліна Черевко
Пользователь
ответил(а) на ответ Katerina Stepchenko
Katerina Stepchenko
Пользователь
06 ноября 2018

Профілактика ніколи не завадить

Ответить
Пользователь Антон Лучников
Антон Лучников
Пользователь
25 ноября 2018

познавательно

Ответить