У яких тварин найкращий зір?

12 сентября 2019 525

Неможливо точно визначити, які тварини мають найкращий зір, проте можна порівняти зір деяких тварин з людським зором.

  • Орли

Всі хижі птахи мають відмінний зір на великій відстані, але орли виділяються. Вони можуть бачити приблизно у вісім разів дальше, ніж люди, що дозволяє їм розглядати та сфокусувати погляд на кролика або іншу тварину. Орли також можуть швидко зміщувати фокус. Вони бачать широкий діапазон кольорів, ніж люди, що дозволяє їм розрізняти невеликі зміни забарвлення, а також бачити ультрафіолетове світло. Що стосується денного бачення, то тут панують орли, яструби та соколи. Проте, вони не так добре бачать вночі.

  • Сови

Ці нічні хижаки забирають факел в орлів, як тільки сідає сонце. На відміну від багатьох птахів з очима, які сидять під кутом, сови дивляться прямо вперед. Хоча їх великі очі не можуть рухатися або обертатися, як людські очі, сови можуть рухати головами, що дозволяє їм мати зір на 270 градусів.

Їх великі очі в формі трубки містять набагато більше паличок, ніж людські очі, що дозволяє їм бути більш чутливими до світла. Їх райдужна оболонка розширюється, щоб більше світла досягало їх сітківки вночі. Оскільки райдужна оболонка регулюється, сови можуть також бачити протягом дня (на відміну від інших нічних тварин, які можуть бачити тільки добре вночі), але зір трохи розмитий та вони не можуть добре розрізняти кольори.

Також читайте на порталі: 20 фактов о глазах, которые Вас удивят

Ірина Околович