Вчені назвали небезпечні наслідки синдрому сухого ока

05 декабря 2018 925

Чому знайомий багатьом синдром сухого ока набагато страшніший ніж здається, з’ясували вчені в університеті Джона Хопкінса.

Синдром сухого ока характеризується порушенням вироблення слізної рідини. Призводить до пересихання рогівки та серйозного дискомфорту.

Синдром сухого ока проявляється такими симптомами, як:

  • печіння;
  • свербіж;
  • відчуття чужорідного тіла.

Причини синдрому сухого ока

Провокувати неприємний стан можуть: порушення метаболізму, авітаміноз, різні системні захворювання. У час прогресування комп'ютерних технологій, синдром сухого ока часто спостерігається у людей, які проводять за комп'ютером значну частину робочого часу. Крім того у більшості офісних приміщень використовуються системи кондиціонування повітря або прилади центрального опалення, які значно осушують повітря. Це сприяє швидкому випаровуванню слізної плівки та розвитку синдрому сухого ока.

Вчені з університету Джона Хопкінса дослідили цей неприємний стан та з’ясували, що неприємні відчуття - далеко не всі наслідки захворювання, повідомляє proglaza.ru. 

В експерименті взяли участь 186 осіб, у яких був діагностований синдром сухого ока. З'ясувалося, що люди з цим діагнозом читають на 10% повільніше, ніж їхні ровесники, які не відчувають подібних дискомфортних відчуттів. Крім того, вони виділяли певні складнощі під час водіння автомобіля та виконання простих побутових проблем.

Результати експерименту переносять синдром сухого ока в категорію серйозної офтальмологічної хвороби, здатної призвести до небезпечних ускладнень та погіршення якості життя.

Для запобігання розвитку патології лікарі рекомендують робити регулярні перерви під час роботи за комп'ютером, дотримуватися гігієни очей, а при необхідності використовувати зволожуючі краплі, які допомагають рогівці функціонувати нормально. 

Також читайте на поратлі Opticlub.org: Небезпечне захворювання очей, яке розвивається без симптомів

Автор: Ірина Околович

Пользователь Anastasia Katuschenko
Anastasia Katuschenko
Пользователь
09 декабря 2018

Есть такая штука. После работы целый день за компьютером чувствуеться сжение, чешуться глаза, и будто в глазах песок

Ответить