Вчені назвали продукт, який врятує від вікової втрати зору

02 декабря 2019 2813
Вчені назвали продукт, який врятує від вікової втрати зору

Регулярне вживання курячих яєць може вберегти від сліпоти в зрілому віці та від вікової дегенерації жовтої плями. До такого висновку дійшли дослідники з Сіднейського університету в Австралії. 

Протягом 15 років австралійські вчені з експериментальною групою, яка нараховувала 3654 людей, вивчали зв'язок між вживанням яєць та віковою втратою зору. Науковці з’ясувати, що люди які з’їдають 2-4 яйця на тиждень, на 49% менше схильні до розвитку вікової дегенерації жовтої плями, ніж ті, хто вживає на тиждень одне яйце, або жодного. Висновки та аргументи дослідження опубліковані в журналі Clinical Nutrition. 

Вікова дегенерація жовтої плями відноситься до списку найпоширеніших патологій очей, які діагностують у зрілому віці. У групі ризику люди, яким за 50 років. Через це хронічне захворювання очей людина може повністю втратити зір. Патологія призводить до погіршення стану макули – це частина ока, яка відповідає за центральний зір. Завдяки макулі люди розпізнають предмети та кольори.  

Щоб захистити макулу від дегенерації, їй потрібні лютеїн та зеаксантин. Як підкреслюють дослідники, у міру старіння рівень цих каротиноїдів значно падає, тому підвищується ймовірність розвитку захворювання. Дуже багаті на каротиноїди курячі яйця. Тому регулярно вживаючи їх, можна захистити очі не лише від вікової дегенерації, але й від такого поширеного захворювання, як катаракта (помутніння кришталика). 

Також яйця багаті на інші поживні речовини. Наприклад, вони містять цинк, який захищає сітківку.

Також читайте на порталі: Продукты для поддержания хорошего зрения

Підготовлено за матеріалами: medikforum.ru