Вчені розкрили секрет морських хижаків, які мають супер-зір

07 декабря 2019 184
Вчені розкрили секрет морських хижаків, які мають супер-зір

Раки-богомоли або ротоногі мають не лише безліч здібностей, але й найдосконаліший зір. В чому секрет цих істот, з’ясували вчені.

Членистоногі, за розміром в палець, вважаються найгрізнішими морськими хижаками з фантастичним зором.  Вчені з’ясували, що вони можуть бачити навіть ультрафіолетове та поляризоване світло. Тривалий час науковцям було важно пояснити, як маленький мозок цих істот може переробляти стільки візуальної інформації. Щоб знайти відповідь, вчені зі Швеції, США та Австралії об’єднали зусилля навколо цієї проблеми. Для цього вони звернулися до різних можливих методів мікроскопії та проаналізували нервову систему морських мешканців.

Результати досліджень показали, що мозок раків-богомолів влаштований дуже цікаво. Основна роль покладена на частину мозку, яка підсумовує всю візуальну інформацію. Також у морських хижаків, замість грибоподібного тіла, який у тварин відповідає за обробку запахів та навчання, є аналогічна структура зі схожими функціями. Ця структура відіграє роль резервних елементів пам’яті, які й дозволяють обробляти складні візуальні сигнали.

До сих пір невідомо навіщо природа наділила цих хижаків такими дивовижними здібностями. Можливо, у майбутньому вченим вдасться розкрити секрет та створити технологію, яка дозволить і людям подивитися на світ супер-зором. А сьогодні нам навіть складно уявити, яким бачать світ раки-богомоли, адже у них понад два десятки фоторецепторів.

Цікавим є той факт, що з 450 відомих науці видів раків-богомолів жоден не схожий на рака та на богомола. Вони більше нагадують крабів чи лобстерів.

Також читайте на порталі: Як зіниці вказують на стрес – з’ясували вчені 

Ірина Околович

За матеріалами: popmech.ru