Вчені розповіли, як вживання шкідливої їжі впливає на зір

15 декабря 2019 251
Вчені розповіли, як вживання шкідливої їжі впливає на зір

Профілактика хорошого зору - це не лише регулярні перевірки зору, правильна корекція, гімнастика для очей, але й здорове харчування. Вчені з’ясували, яка їжа може зашкодити.

Британські вчені, в рамках недавнього дослідження, опублікованого в British Journal of Ophthalmology, дійшли до висновку, що жертви пізньої стадії вікової макулодистрофії могли уникнути захворювання, якби дотримувалися правильного харчування. Наголосимо, що вікова макулодистрофія є однією з основних причин сліпоти у людей літнього віку. 

Дослідники також встановили, що люди можуть втратити зір, якщо віддаватимуть перевагу жирній їжі, рафінованим злакам та молочним продуктам з високим вмістом жирності.  

Ті, хто любить шкідливу їжу, зокрема, жирні та рафіновані продукти в 3 рази частіше страждає на розлади зору та захворювання очей, які завдають шкоди сітківці та негативно впливають на центральний зір.

Відзначимо, що раніше вчені наголошували також про негативний вплив для очей білого хліба, який приготований з пшеничного борошна. У його складі багато рафінованого крохмалю, при його попаданні в організм починає вироблятися більше інсуліну, який у великих кількостях шкодить очним яблукам та може привести навіть до короткозорості.

Тому, дуже важливо дотримуватися правильного харчування. Корисно вживати фрукти та овочі, насіння, горіхи, жирну рибу та оливкову олію, цільнозернові продукти Це чудова профілактика для збереження зору в літньому віці.

Також читайте на порталі: Хороший зір при роботі за комп'ютером: поради медиків

Ірина Околович