Вчені розробили інноваційні краплі для очей

04 января 2019 711

Вчені з Університету Бірмінгема розробили нову очну краплю, яка швидко зменшує рубці на поверхні ока.

Поверхня ока (рогівки) прозора, але рубці, що виникають в результаті інфекції або травми очей, робить її непрозорою, викликаючи затуманений зір, або навіть повністю забирають здатність бачити.

Дослідження, опубліковані в npj Regenerative Medicine, показують, що протягом декількох днів очна крапля прискорює загоєння, зменшує рубці та покращує прозорість рогівки в порівнянні зі стандартним лікування. Очна інфекція зазвичай пов'язана з поганою гігієною контактних лінз, пише medicalxpress.com.

Сьогодні стандартним лікування очних інфекцій є краплі, що містять антибіотики та кортикостероїди для зменшення запалення. Ці процедури ефективно стерилізують сенсорний орган, хоча деякі пацієнти залишаються з візуальною «матовістю» через рубці на рогівці.

Єдиний спосіб виправити це – хірургічне втручання, таке як пересадка рогівки, яке дуже ризиковане. 

Вчені з Бірмінгема на чолі з професором Ліамом Гровером та професором Енн Логан розробили очну краплю, що складається з рідкого гелю, який містить природний ранозагоювальний білок під назвою Декорін.

Професор Енн Логан сказала: «Цей інноваційний рідкий гель в очних краплях призначений для утримання декоріна на поверхні ока та формування «терапевтичної пов'язки», що сприяє загоєнню без рубців».

Професор Ліам Гровер пояснив: «Рідкий гель - це новий матеріал, який може переходити з твердого стану в рідкий. Це означає, що він видаляється з поверхні ока при морганні».

Це дослідження вперше показало, що рідкий гель має терапевтичний ефект, і дослідники вважають, що він утворює бар'єр, який захищає поверхню очей від подальшого пошкодження, викликаного морганням.

Також читайте на порталі: Ученые выявили биологический механизм патологии зрительного нерва у детей

Автор: Ірина Околович

Пользователь Лаптева Юлия
Лаптева Юлия
Пользователь
13 января 2019

Прямо - фантастика)

Ответить