Вчені створили контактні лінзи, які збільшують масштаб

31 июля 2019 234

Вченим з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго (США) вдалося створити м’які біометричні контактні лінзи, які збільшують масштаб при морганні. Тобто ними можна керувати рухаючи очима.

Коли ми моргаємо, або дивимося в різні сторони, очі створюють електроокулографічні сигнали. Як повідомляє видання Advanced Functional Materials, вчені запропонували лінзи з полімерних плівок, які реагують на ці сигнали. Лінзи можуть розпізнати кількість моргань та час. Моргаючи двічі ваші очі будуть налаштовувалися на дрібний шрифт, або на перегляд об’єктів на далекій відстані. Моргнувши ще два рази – лінзи повертатимуться в початкове положення. За словами творців протопиту, навіть незрячі люди, можуть генерувати цей сигнал, рухаючи очним яблуком.

Проте, ці лінзи в експлуатації можуть принести шкоду та навіть бути небезпечними. Якщо людина за кермом мимоволі моргнула двічі, варто навчитися не панікувати та швидко повернути лінзи в початкове положення.

Щоб звикнути до лінз та навчитися ними керувати – потрібен час та тренування. Відточивши майстерність, носій цих “суперлінз” зможе швидко повертати бачення в нормальний стан.  

Коли лінзи можна буде купити, поки що не відомо. Прототип протестували лише в комплексі з великою кількістю електродів, які були прикріплені навколо очей піддослідних. Вчені переконані, що їх винахід в майбутньому будуть використовувати для створення очних протезів, окулярів.

Також читайте на порталі: Суперпропозиція в Оптика-С: -50% на контактні лінзи Solente Darena

Автор:Ірина Околович