Вчені використають зір креветки для поліпшення їзди автономних автомобілів

17 декабря 2019 75
Вчені використають зір креветки для поліпшення їзди автономних автомобілів

Креветки можуть розрізняти дрібні деталі кольорів та відтінків як при дуже яскравому освітленні, так і при дуже темному. Ця зорова здатність їх необхідна для того, щоб уникати небезпек та знаходити їжу. Вчені вирішили використати зір креветок для поліпшення технології їзди автономних автомобілів.

Для створення автономно керованих автомобілів важливе значення має саме набір алгоритмів штучного інтелекту, який і забезпечує автономність. Вчені з Університету Іллінойсу представили нову розробку, яка дозволить новим автономним автомобілям краще орієнтуватися в затемненому середовищі та вночі. Для цього фахівці використали особливий тип зору креветок.  

Підкреслимо, що цю ідею недавно застосували для розробки надточних камер. Фахівці тоді змінили роботу фотодіодів, щоб задіяти режим переднього зміщення замість заднього. Таким чином електричний потік від фотодіодів більше не є пропорційним щодо входу камери, але підвищується, приблизно так, як зір креветки адаптується до світла. Таким чином зображення розпізнається приблизно в 10 тисяч разів швидше та точніше, ніж у середньостатистичної камери, що використовується в системі автономно керованих автомобілів.

Так фахівці хочуть втілити цю ідею в "зір" сучасних систем автономно керованих автомобілів та електромобілів. Поки вчені працюють над першим прототипом такої спеціальної камери.

Також читайте на порталі: Вчені розповіли, як вживання шкідливої їжі впливає на зір

Ірина Околович

за матеріалами: fainaidea.com