Відверто про лазерну корекцію: кому допомогло – кого покалічило

20 февраля 2018 488

Питання, які стосуються лазерної корекції зору, хвилюють переважну більшість наших читачів. Ми не можемо мовчати про історії, що трапляються з людьми, які наважилися на операцію. Тому, ми відкриваємо цикл матеріалів про відгуки після операції лазером. Присилайте свої реальні історії, щоби ваш приклад допоміг іншим наважитися на правильне рішення. Сьогодні клієнтка магазину оптики Наталія зізналася, що їй довелося пережити і які проблеми із зором вона має сьогодні.

Наталія, 45 років

 “В листопаді 2013 року я пішла в приватну клініку для того, щоби перевірити зір. Мені поставили діагноз – складний міопічний астигматизм, показники зору кожного ока – 0,7. Безсовісний лікар переконав мене зробити лазерну корекцію зору методом ФРК. Но післяопераційна реабілітація, яку мені довелося пройти – була дуже важкою. Тільки через чотири місяці я змогла читати документи, працювати за комп’ютером. В мене була важка адаптація. Часто голова йшла обертом. Найстрашніше – результат. Коли я прийшла в клініку через вісім місяців, лікарі зафіксували: праве око – 0,95, а ліве – 0,65. Зір погіршився. Невже це можливо?! Я дуже засмутилася. Другий некваліфікований спеціаліст, страхуючи свого колегу, пояснив, що причина такого результату – остеохондроз шиї. Отримала направлення до невролога. Щоби краще бачити, я попросила написати рецепт для окулярів. Мене запевнили, що мій зір не потребує такої корекції. Цікаво, чому?! Коли питання піднімалося в доцільності операції – мій зір був готовий до корекції.

Зараз зір мене абсолютно не влаштовує. Не можу швидко сфокусувати погляд на предметах, відчуваю сухість в очах. Іноді ці симптоми проявляються гострим болем. Я була на консультаціях в різних медичних закладах, які спеціалізуються на лазерній корекції зору. Почула загальний осуд лікарів з приводу проведення операції через мій вік. Окрім того, лікарі були шоковані, чому в медичному центрі, не надали значення тому, що раніше (20 років тому) мені робили радіальну кератотомію. Сьогодні мій діагноз – важкий міопічний астигматизм (праве око – 0,7, ліве - 0,5). На бідному лівому оці з’явилися початкові стадії катаракти, через що неможливо скорегувати зір за допомогою окулярів. Лікарі не виключають того, що цей стан спровокувала корекція зору. Кожного ранку, коли я збираюся на роботу, згадую з “найтеплішими” думками лікарів і клініку, яка зробила мій зір – моєю проблемою. Скільки ж треба власникам медичних закладів і лікарям накопичити багатства, щоби в них нарешті прокинулася совість і вони відповідали за безцінний дар природи – здоровий зір нації?!”.

Ми чекаємо на ваші відверті відгуки після лазерної корекції зору.

Пишіть нам pr@opticlub.org

Автор: Ірина ОКОЛОВИЧ