Вміст води в контактних лінзах: чому цей показник дуже важливий?

11 декабря 2019 323
Вміст води в контактних лінзах: чому цей показник дуже важливий?

Вибираючи лінзи з великим вмістом вологи варто враховувати з якого матеріалу вони виготовлені. Волога в складі гідрогелевих лінз та в складі силікон-гідрогелевих лінз виконує різні функції.

  • Гідрогелеві контактні лінзи

Існує прямий зв'язок між високим рівнем вологи та комфортом в гідрогелевих контактних лінзах. Але при цьому є невеликий нюанс - для збереження рівня комфорту та рівня киснепроникнення в гідрогелевих лінзах, лінзи повинні не просто мати великий вміст вологи, але і добре утримувати вологу, не даючи їй випаровуватися – саме така гідрогелева оптика комфортна та безпечна.

  • Силікон-гідрогелеві лінзи

В таких лінзах пропускання кисню забезпечується за рахунок силікону, тому цей показник набагато вищий ніж в будь-яких гідрогелевих лінзах. В даних лінзах рівень вмісту вологи, як середовища для пропускання кисню, не настільки важливий як в складі гідрогелевих лінз. Навіть навпаки, збільшення вмісту води в складі силікон-гідрогелевих лінз може призвести до зниження киснепроникнення.

Таким чином, великий вміст води в контактних лінзах - це дуже важливий показник. Він впливає на рівень комфорту в лінзах та на безпеку носіння оптики.

Однак, розглядати рівень зволоженості варто тільки спільно з іншими параметрами контактних лінз, наприклад, такими як матеріал лінз та здатність оптики утримувати вологу.

Тільки враховуючи всі важливі характеристики можна підібрати оптимальні для носіння контактні лінзи.

Також читайте на порталі: Чому носіям контактних лінз варто користуватися краплями для очей Solente Rossini?

Ірина Околович