Я втратила зір через контактні лінзи

13 марта 2018 216

Спершу в Ірени почали свербіти очі, потім біль став нестерпним, згодом вона зовсім перестала бачити на око. Головною причиною проблеми стало те, що дівчина брала пристосування мокрими руками.

Одного суботнього ранку Ірен прокинулася і відчула сильний дискомфорт у правому оці, який сльозився. Дівчина подумала, що це незначне запалення, яке виліковується за допомогою капель для очей. Однак, наступного дня терпіти біль вже не було сили. Ірен пішла в лікарю, де їй зняли верхній шар клітин з очного яблука. "Це жахлива процедура - ти бачиш, як тобі в очі вставляють голку. Біль просто нестерпний, хоча в око і закапали знеболююче", - зізнається постраждала.

Вже через декілька днів дівчині поставили діагноз – акантамебний кератит (АК). Це рідкісне захворювання очей запального характеру, яке викликають мікроорганізми, що потрапляють в око через контакт з морською, проточною водою, водою з басейнів. Частіше, страждають цією патологією ті, хто носить контактні лінзи. Дівчина говорила, що не приймала душ в лінзах і не ходить в басейн. В цьому випадку причиною зараження стали погано помиті руки.

На лікування кератиту, око відреагувало погано, інфекція посилювалася разом з больовими відчуттями. Протягом кількох місяців, медики боролися з хворобою і все ж таки приборкали її. Дівчині зробили операцію з пересадки рогівки, після чого вона вперше за довгий чай ідеально бачила двома очима. Але радість тривала не довго. Вже через кілька днів, зір правого ока знову почав затуманюватися. Діагностика показала, що акантамебний кератит перекинувся на новий трансплантат. Дівчина була в розпачі. Їй зробили другу пересадку рогівки. 

Потім почалися проблеми з сітківкою, в результаті чого дівчина повністю стратила зір у правому оці. Лікарі вважають, що ця проблема також стала наслідком запалення АК і зір навряд чи вдасться відновити.

Зараз Ірен 37 років, вона вже пристосувалася до сліпого ока. "Даю людям просту пораду: ніколи не допускайте контакту лінз з водою. Хоча така хвороба, яка забрала мій зір - зустрічаються рідко, я - живий доказ того, що це може статися та призвести до трагічних наслідків", - робить висновок дівчина.

Автор: Ірина Околович

За матеріалами: bbc.com