Як апельсини впливають на зір – з’ясували вчені

29 ноября 2018 395

Австралійські вчені з'ясували, що вживання хоча б одного апельсина в день помітно знижує шанси для розвитку дегенерації сітківки ока та розвитку інших проблем із зором.

Медики вияснили, що природні антиоксиданти, що містяться в апельсинах та інших цитрусових, позитивно впливають на здоров'я клітин сітківки очей. Експерименти проводилися на щурах та інших лабораторних тваринах, повідомляє ptzgovorit.ru з посиланням на “РИА Новости”.

Це наштовхнуло їх на думку перевірити, як дієта з великим вмістом подібних речовин впливатиме на стан очей кількох тисяч літніх та молодих людей, які проживали останні 15 років на території Сіднея та інших міст Австралії.

Як показали спостереження, якщо з’їдати один апельсин щоденно – на 60% знижується ймовірність дегенерації сітківки, а інші джерела флавоноїдів (чай, вино) знижували цей ризик тільки на 25-30%.

Що таке макулодистрофія сітківки очей?

Тому саме цитрусові є найефективнішими для профілактики макулодистрофії. Це захворювання пошкоджує сітківку ока та порушує центральний зір. Важливо зауважити, що периферичний зір при цьому не страждає. Саме макулодистрофія входить до списку найпоширеніших причин втрати зору в людей, яким за 55 років.

Макулодистрофія буває двох видів: вологою та сухою. Суха макулодистрофія спершу проявляється на одному оці, виникають невеликі труднощі під час роботи з дрібними предметами. Людину може хвилювати біль в очах. Перші ознаки вологої макулодистрофії характеризуються виникненням перед очима нечітких зображень. Больові відчуття не викликає ця патологія. Також вона рідко може забрати зір.  

Також читайте на порталі Opticlub.ogr: Чи справді чорниця така корисна для зору?

Автор: Ірина Околович

Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
29 ноября 2018

круто, тільки в мене алергія на цитрусові(

Ответить
Пользователь Anastasia Katuschenko
Anastasia Katuschenko
Пользователь
03 декабря 2018

Витамины полюбом хорошо влияют и не только на глаза

Ответить