Як доглядати за сітківкою?

04 мая 2019 63

Перевіряйте очі мінімум кожні два роки. Раннє виявлення запобіжить ускладненням. Симптоми не завжди помітні, тому відвідування офтальмолога необхідне.

Ультрафіолетові промені дуже шкідливі для очей. Носіть сонцезахисні окуляри для захисту. Крім того, захищайте очі при роботі з молотком або пилкою або при виконанні будь-яких дій, які призводять до потрапляння дрібних предметів або будь-якого порошку в очі.

Рекомендується носити спеціальні спортивні окуляри під час гри в певні ігри, такі як бокс, футбол та інші види спорту.

Основною причиною пошкодження сітківки та відшарування є діабет. Вміст цукру в крові в потрібній кількості допоможе зберегти ваші очі здоровими.

Також дотримуйтесь здорової дієти, яка містить багато вітаміну А, вітаміну С, вітаміну Е, цинку. Ці вітаміни містяться в овочах, таких як: морква, солодка картопля, шпинат, броколі, солодкий перець. Наявність лосося, сардини, яловичини також допоможе зберегти ці вітаміни та мінерали в організмі.

Оклюзія вен сітківки (закупорка в одній з вен сітківки) викликана згустками крові. Якщо ви схильні до утворення тромбів, прислухайтеся до поради лікаря.

Захист кровоносних судин необхідний, тому рекомендується дотримуватися здорового способу життя та правильного харчування. Крім того, тренуйтеся і киньте курити негайно.

Також читайте на порталі: Отслоение сетчатки: как сохранить зрение?