Як грип впливає на очі?

03 декабря 2019 35
Як грип впливає на очі?

Застуда часто супроводжується болем в очах. Частіше симптоми проходять разом з хворобою, але не завжди. Через грип може розвинутися запалення зорового нерва. Цей стан небезпечний погіршенням зору. У хворого ніби зникає перед очима декілька пазлів із загальної картини, яку він бачить. 

Зоровий нерв відіграє дуже важливу роль. Він передає інформацію із сітківки ока до головного мозку. Через грип зоровий нерв може збільшуватися та здавлюватися у вузькому кістковому каналі. У таких випадках у пацієнтів спостерігається неприємний симптом: випадають поля зору. Найстрашнішим наслідком запалення зорового нерва або невриту може стати сліпота. 

За словами лікарів, цей запальний процес може швидко розповсюджуватися з одного нерва на другий. Тому, для збереження зору необхідно вчасно звернутися до очного спеціаліста, який встановить точну причину проблеми. Під час огляду очного дна лікар зможе виявити нервові волокна, які загинули через запальний процес. 

Підкреслимо, що до запалення зорового нерва, окрім грипу, також можуть призвести: менінгіт (запалення захисних оболонок головного або спинного мозку), невиліковні лор-захворювання, енцефаліт (запалення мозку). 

  • Як зберегти зір?

Щоб не втратити чіткість бачення, варто усунути причину проблеми. Для лікування невриту, лікарі призначають протизапальні та протинабрякові препарати. Також сучасна медицина пропонує нову методику - гелій-неонова лазерна стимуляція диска зорового нерва променями червоного кольору. Це допомагає зоровому нерву швидше відновитися. 
Найкраща профілактика для зору після грипу або іншого інфекційного захворювання - проконсультуватися в офтальмолога. А людям після сорока років обов’язково кожного року ходити на діагностику органів зору.

Також читайте на порталі: Чому під вечір червоніють очі?

Ірина Околович