Як неправильне лікування лікаря-окуліста може призвести до паралічу очних м'язів

08 апреля 2019 241

Ця реальна історія з життя, яка демонструє, як здавалося б незначна помилка лікаря-окуліста змінила все життя хлопця.

Коли я був маленьким, моє праве око було, як кажуть медики, ледачим. Домінувало ліве око з гостротою зору 1, в той час як гострота зору правого ока була 0.9. Загалом - дуже поширене явище, що не виходить за межі норми. Проте, лікар-окуліст прийняв помилкове рішення, яке змінило все моє життя.

Мені призначили носити окуляри з одним рецептом для лівого ока та іншим для правого, щоб силою змусити праве око бути активним. Я став носити окуляри постійно, попри те, що особисто мені це дуже не подобалося. І в один день, я відчув сильний біль у своєму правому оці.

Мене негайно повезли до лікаря-окуліста, який констатував параліч декількох очних м'язів правого ока. Як з'ясувалося значно пізніше, від напруги один м'яз навіть лопнув і, на згадку про це зберігся рубець. Лікар вибачився за наслідки його неправильних дій, але для мене це вже нічого не змінювало. На довгі роки деякі м'язи правого ока залишилися паралізованими, що принесло багато неприємних моментів.

Коли я зрозумів, що можу лікувати інших, я відновив ці очні м'язи у себе, але ... це сталося в моєму ще в далекому майбутньому.

На основі уривку з автобіографічної книги Миколи Левашова «Дзеркало моєї душі».

Також читайте на порталі: Важливі етапи діагностики синдрому "лінивого ока"