Які окуляри важче подряпати?

10 сентября 2019 74

Якщо ви думаєте про покупку нових окулярів для зору, ви повинні знати про те, які покриття лінз підвищують довговічність оптики та роблять кращим зовнішній вигляд окулярів.

Лінзи повинні мати: покриття, яке усуває відблиски (антирефлексне); покриття, яке захищає лінзи від запотівання та від уф-випромінювання; тверде покриття, яке робить лінзу стійкою до подряпин. Сьогодні детально поговоримо про доцільність покриття, яке захищає від подряпин.

Ніякі лінзи для окулярів (навіть скляні) не захищають оптику від подряпин. Однак лінзи, оброблені з внутрішньої та зовнішньої сторін прозорим, стійким до подряпин покриттям, мають набагато твердішу поверхню, стійкішу до подряпин. Саме це покриття захищатиме окуляри під час падіння на підлогу або від неправильного очищення (наприклад, рушником).

Сьогодні більшість лінз, включаючи лінзи з високим індексом і лінзи з полікарбонату і Trivex, мають вбудоване стійке до подряпин покриття.

Оскільки стійкі до подряпин покриття іноді необов'язкові, переконайтеся, що ваш консультант оптики знає, що ви хочете, щоб ваші лінзи для окулярів мали тверде покриття для додаткової міцності. Крім того, запитайте про гарантії на лінзи для окулярів, які оброблені стійким до подряпин покриттям в порівнянні з лінзами без покриття.

Важливо розуміти, що навіть найкраще стійке до подряпин покриття не може повністю захистити ваші лінзи від зносу. Щоб ваші окуляри виглядали новими, зберігайте їх у футлярі, очищайте серветкою з мікрофібри та миючим розчином, який рекомендує ваш оптик.

Також читайте на порталі: Які окуляри безпечні для дітей?

Ірина Околович