Які плоди ефективні для профілактики сухості очей

11 апреля 2019 691

Чорнослив - це джерело поживних речовин, додавання яких у свій щоденний раціон може принести багато користі для здоров'я. В 100-грамовій порції чорносливу міститься 240 ккал, 2,18 г білка, 7,1 г клітковини та приблизно 63,88 г вуглеводів.

Чернослив є відмінним джерелом вітаміну А, який необхідний для здорового зору. Один чорнослив забезпечує 3 відсотки від рекомендованої добової дози вітаміну А. Люди з дефіцитом цього вітаміну схильні до нічної сліпоти, сухості очей, дегенерації жовтої плями та катаракти

Також чорнослив містить марганець, залізо і рослинні феноли, які діють як антиоксиданти й допомагають захистити клітинні мембрани від пошкодження вільними радикалами.

У чорносливі багато калію, важливого мінералу, який забезпечує правильну роботу серця і нервової системи. Щоденне споживання калію допомагає знизити кров'яний тиск та ризик виникнення таких проблем, як запаморочення, серцевий напад та інсульт.

Одна порція чорносливу (100 грамів) задовольняє добову потребу в борі, а калій, присутній в чорносливі, допомагає підтримувати здоров'я кісток. За даними Університету штату Флорида, чорнослив може повернути назад остеопороз у жінок.

Дефіцит заліза може призвести до випадання, сухості та знебарвлення волосся. А чорнослив є відмінним джерелом заліза, тому сприяє загальному здоров'ю волосся.

Не їжте занадто багато чорносливу, бо це може викликати шлунково-кишкові розлади через надмірну кількість сорбіту і клітковини.

Також читайте на порталі: Який сорт бананів найкорисніший для зору?


Автор:Ірина Околович