Як правильно чистити лінзи – найкращий спосіб

23 ноября 2018 245

Найважливіший фактор для того, щоб запобігти потраплянню інфекцій в органи зору - гігієна. Вона впливає не лише на здоров’я очей, але й на зір.

Особливо важливо не забувати про гігієну носія контактних лінз. Адже щоденна експлуатація м’якої оптики вимагає дотримання чітких правил.  

Перед тим, як одягати та знімати лінзи неодмінно потрібно помити руки з милом. Рекомендовано використовувати бактерицидне мило та безворсовий рушник.

Як правильно чистити контактні лінзи?

Якщо для догляду за контактними лінзами ви користуєтеся багатофункціональними розчинами з функцією "no rub" ("без механічного очищення"), то навіть після очищення, на м’якій оптиці можуть залишатися мікроорганізми.

Дослідження популярних багатофункціональних розчинів показали, що найменш ефективний метод очищення – просто помітити лінзи в розчин для зберігання. Мікроорганізми прилипають до лінз і найнадійніший спосіб, щоби їх позбутися  - це механічна чистка, кажуть вчені. Особливо це стосується тих лінз, які виготовлені з силікон-гідрогелевих матеріалів.

Секрети механічної чистки

Після зняття лінзи, варто покласти її на долоню, змочити кількома краплями чистого розчину, а потім протерти пальцем. При цьому, не можна торкатися нігтями своїх лінз, адже під ними можуть бути мікроби та бруд. Після протирання, промийте лінзу  свіжим багатофункціональним засобом для збереження та очищення м’якої оптики.

Тільки щоденне механічне очищення та зберігання в свіжому розчині здатні знищити велику частину білкових та ліпідних виділень, які накопичуються на лінзі під час носіння.  

Також читайте на порталі Opticlub.org: Что может повредить контактные линзы?
 

Автор: Ірина Околович

Пользователь Елина Лавренюк
Елина Лавренюк
Пользователь
25 ноября 2018

Не можна не звертати увагу на умови використання

Ответить
Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
26 ноября 2018

механічна чистка - не знала..

Ответить