Як розпізнати перші симптоми катаракти?

23 июня 2019 685

Є кілька очних станів, які можуть викликати розмитий або затуманений зір, чутливість до світла і проблеми з нічним баченням, і катаракта є одним з них. Це захворювання виникає, коли пошкоджені білки в кришталику ока починають збиратися разом, викликаючи проблеми з тим, як світло переломлюється на сітківці ока.

Катаракта є прогресуючим захворюванням, яке може викликати сліпоту, якщо її не лікувати. Дуже важливо вчасно звернутися на діагностику та почати лікування.

Перші симптоми катаракти на ранніх стадіях

  • Розмитий або затуманений зір

Якщо у вас вже є рефракційна помилка, така як короткозорість, може трапитися прогресування вашого стану очей. Ви можете навіть не помітити ці зміни спочатку, поки катаракта не розвинеться настільки, що ви не зможете чітко бачити. Ви можете відчувати, що ви гуляєте в тумані.

  • Нечіткі плями перед очима

Вам може здатися ніби маленький сторонній предмет у ваших очах. Це погіршує зір, що ледь помітно на ранніх стадіях. Проте, можливо, приведе до серйозних проблем із зором. Якщо катаракта затемнює кришталик ока, а не затуманює або затінює його, вам може знадобитися більше світла для виконання завдань, особливо на світанку, в сутінках або вночі. У міру розвитку катаракти використання більшої кількості світла не допоможе вам краще бачити.

  • Зменшена яскравість зображення

Кольори можуть здаватися більш тьмяними, як ніби світ перетворюється в фотографію. Це навряд чи буде помітно протягом тривалого часу, особливо якщо з цим не пов'язані інші проблеми із зором.

  • Підвищена чутливість до світла

Якщо ви виявите, що мружилися від світла від електронних пристроїв, у вас може розвинутися катаракта. Важко зрозуміти, що ця чутливість є катарактою в порівнянні з іншим станом очей, наприклад, глаукомою, тому що цей симптом, пов'язаний з декількома станами.

Будьте уважними до здоров’я очей. Адже катаракта, якщо її не лікувати, може безповоротно забрати зір.

Також читайте на порталі: Катаракта: почему мутнеет зрение?