Як серцево-судинні захворювання впливають на очі?

10 ноября 2019 293
серцево-судинні захворювання впливають на очі

Деякі серцево-судинні та захворювання очей мають загальні механізми розвитку.

Вчені встановили, що в основі серцево-судинних захворювань і багатьох захворювань очей лежать кілька основних механізмів, які пов'язані зі старінням та хронічними станами, такими як вікова макулярна дегенерація, глаукома та діабетична ретинопатія.

Результати численних досліджень показали, що існує сильний зв'язок між хворобами серця та очей. Наприклад, виявлено, якщо в сонних артеріях діагностовано атеросклероз (хронічне захворювання артерій), швидше за все, у пацієнта буде розвиватися вікова макулярна дегенерація та діабетична ретинопатія. У сітківці в результаті запального процесу можуть утворюватися нові кровоносні судини, що в кінцевому підсумку призводить до втрати зору. Запалення є головною причиною серцево-судинних захворювань і багатьох захворювань очей.

Загальні фактори ризику

  • Гіпертонія

Гіпертонія тісно пов'язана з деякими захворюваннями очей, такими як діабетична ретинопатія. Контроль гіпертонії знижує прогресування ретинопатії. У пацієнтів з гіпертонічною хворобою в 5 разів частіше спостерігається оклюзія центральної вени сітківки.

  • Куріння сигарет

Куріння вже давно визнано шкідливим для кровоносних судин. Ця звичка також пов'язана з синдромом сухого ока, який може розвиватися з віком.

  • Ожиріння

Вага тіла є лише верхівкою айсберга, оскільки зміни в жирових відкладеннях, ліпідний обмін, запалення, генетична схильність і малорухливість, ймовірно, сприяють розвитку деяких хронічних захворювань очей, а також серцево-судинних захворювань.

Також читайте на порталі: Найпоширеніша причина запалення очей

Ірина Околович