Які симптоми сигналізують про проблеми зі здоров'ям очей?

12 августа 2019 405

Проблеми із зором не оминають жодну людину. Комусь швидше, комусь пізніше доводиться обирати засіб для корекції зору. Які ж симптоми вказують на можливі проблеми зі здоров’ям сенсорного органу.   

Наступні симптоми можуть бути ранніми ознаками серйозних проблем зі здоров'ям очей:

  • Нестабільний зір

Часті зміни в чіткості бачення можуть бути ознакою діабету або гіпертонії (високого кров'яного тиску). Ці хронічні стани можуть пошкодити крихітні кровоносні судини в сітківці, світлочутливому шарі в задній частині ока. Ця втрата зору іноді може бути постійною.

  • Спалахи перед очима

Іноді ви можете побачити плями або спалахи в ваших очах. У більшості випадків це тіньові зображення частинок, які плавають в рідині, що заповнює внутрішню частину ока. Хоча вони можуть бути неприємними, плями та спалахи зазвичай не шкодять зору. Вони є природною частиною процесу старіння ока. Але якщо ви раптом побачите більше незвичних картин, ніж зазвичай, негайно зверніться до свого окуліста. Це може бути ознакою того, що у вас є розрив в сітківці, і він може відокремитися. Цей стан варто лікувати негайно, щоб запобігти серйозній втраті зору.

  • Втрата периферичного зору

Втрата периферичного або бокового зору може бути ознакою глаукоми. Глаукома виникає тоді, коли зоровий нерв пошкоджений та більше не передає всі зорові образи в мозок. Глаукома часто немає симптомів, поки не почнеться пошкодження зору.

  • Спотворені зображення

Прямі лінії, які здаються спотвореними або хвилястими, або порожня область в центрі, можуть бути ознаками вікової макулярної дегенерації. Хвороба вражає макулу, яка є частиною сітківки та відповідає за центральний зір. Хвороба викликає сліпу пляму в центрі поля зору. Регулярні огляди очей та рання діагностика й лікування очних хвороб можуть допомогти вам зберегти хороший зір протягом усього життя.

Також читайте на порталі: Симптоми, які вказують на старіння очей

Ірина Околович