Як вії захищають очі?

15 мая 2019 127

Вії не тільки є прикрасою очей, вони запобігають потраплянню будь-яких дрібних частинок у ваші очі.

Вії блокують крихітні шматочки пилу, піску та іншого сміття, які потрапляючи в очі, можуть завдати шкоди. Вії також виконують попереджувальну роль про те, що об'єкт може бути занадто близько до очей. Коли щось наближається занадто близько, ви будете моргати, не даючи об'єкту торкнутися вашого очного яблука. Моргання також допомагає розподілити сльози, зволожити очі та очистити їх. Тому так важливо дбати про вії.

  • Коли вії ростуть всередину?

Цей стан також відомий як трихіаз при якому вії ростуть всередину ока. Вони можуть терти рогівку, яка є прозорим шаром, що покриває райдужну оболонку та зіницю, подразнюючи очі. Подряпини на рогівці можуть привести до інфекції та утворення рубців на оці. Тому, якщо ви підозрюєте, що у вас може бути трихіаз, призначте зустріч з вашим оптометристом.

Іноді це може бути тимчасовою проблемою у дітей, які потирають очі, змушуючи вії повертатися всередину. Аби запобігти цьому, може знадобитися слізна мазь, щоб витягнути неправильно спрямовані вії.

  • Чому випадають вії?

Якщо ви помітили випадання ненормальної кількості вій, це може бути викликано станом, відомим як блефарит. Це роздратування ваших повік, яке може привести до почервоніння і свербіння повік та лущення шкіри, а також до втрати вій. Проблема зазвичай є результатом бактеріальної інфекції або викликана ненормальним виробленням масла в залозах повік. Блефарит може розвинутися тільки в одному оці, але зазвичай впливає на обидва.

Блефарит рідко впливає на ваш зір, але важливо відвідати свого оптометриста, який може дати індивідуальну пораду, якщо цей стан триває. Як тільки проблема буде вилікувана, вії повинні почати відростати природно.

Також читайте на порталі: На що вказує біль під бровою?