Як відрізнити якісні сонцезахисні окуляри від підробки?

10 марта 2019 313

Коли людина перебуває на сонці без окулярів, вона жмуриться, зіниці звужуються, щоб контролювати кількість світла, що потрапляє в очі. Кращий спосіб захистити очі від шкідливих променів UVA і UVB - носити сонцезахисні окуляри.

Оптичний ринок пропонує чималий вибір сонцезахисних окулярів, проте чи всі вони справді захищають очі? Багато дешевих сонцезахисних окулярів не мають захисту від UVA / UVB, вони пропонують деяке полегшення від видимого світла. В таких окулярах зіниці природним чином розширяються (стануть більшими), створюючи відчуття, що очі захищені. Однак, попри фільтрацію видимого світла, підроблені сонцезахисні окуляри пропускають ультрафіолетове світло. Крім того, промені будуть проникати в розширені зіниці з набагато більшою швидкістю, ніж якби ви не носили сонцезахисні окуляри. Вибір такої оптики може завдати шкоди очам: викликати катаракту (захворювання, при якому кришталик ока поступово стає непрозорим, що призводить до помутніння зору) та меланоми ока (рідкісний тип раку).

Консультанти оптик кажуть, що першою ознакою того, що окуляри є неякісними є вигнутий, розмитий або спотворений вид зображення, збільшення об’єму предметів.

  • Ідентифікація якісних сонцезахисних окулярів

Основна мета сонцезахисних окулярів - захистити наші очі від шкідливих сонячних променів. Тому, перш ніж купити, прочитайте етикетку і з'ясуйте, чи блокують вони 100% променів UVA і UVB. Гарна пара сонцезахисних окулярів повинна імітувати ефект знаходження в затемненій кімнаті. Для людей з хорошим зором сонцезахисні окуляри повинні мати лінзи з нульовою силою.

Важливо зауважити: ніколи не використовуйте денні сонцезахисні окуляри в нічний час.

Також читайте на порталі: Окуляри погіршують зір?

Автор:Ірина Околович